Kumluca Otogar:0 (242) 887 00 11 Antalya Otogar:0 (242) 331 45 45

Ulupınar'a Nasıl Gidilir?

Ulupınar'a Nasıl Gidilir?

Ulupınar'a Nasıl Gidilir?

Antalya’ya 70 km. ve Kemer’e ise 27 km. uzaklıktadır. Antalya’dan yaklaşık 70 dakikada ulaşılır. Ana yol üzerinden, tabela görüldüğünde, sola dönülür. Buradan sapınca; ulupınar köyünü göreceksiniz. Köyü; sık ve gür; çınar, defne, kızılçam, kadran ve ardıç ağaçları çevreliyor. Köy yoluna girdiğiniz an: havanın değiştiğini hissediyorsunuz. Ciğerlerinizi mis gibi çam kokusu dolduruyor.
 
Köy merkezinde; ağaçları, birer örtü gibi üzerine alan, 15 restoran var. Altlarından ırmaklar ve çevresinden doğal şelaleler akan restoranlar, yaz aylarında 45 dereceyi bulan hava sıcaklığından uzaklaşmak isteyenler için, doğal bir klima ortamı sağlıyor. Özellikle; akşam saatlerinde gidildiğinde, yanınızda mutlaka hırka bulundurmayı ihmal etmeyin.
 
Yaz aylarında, akarsu üzerinde kurulu ahşap balkonlarda yemek yiyebilirsiniz. Yere bir kilim serilmiş, üzerine minderler dizilmiş. Yuvarlak köy sofrasının etrafında dilediğiniz gibi oturabilirsiniz. Yanlız bu ahşap platforma adım atmadan önce, ayakkabılarınızı çıkarmanız gerekiyor. Siz yemeğinizi yerken, etrafınızda ördekler yüzüyor. Ekmeğinizi sizinle paylaşmak için çırpınıyorlar. Bu arada, isterseniz, oradan bir olta alabilir, alabalık havuzundan, kendi yiyebileceğiniz alabalığı olta ile yakalama zevkini tadabilirsiniz.
Benzer Sayfalar